עדכוני איכות סביבה וקיימות – מענת

  1. בית ספר ויתקין ובית ספר בית יצחק הוסמכו לבתי ספר ירוקים מטעם משרד הגנת הסביבה:

שני בתי הספר פועלים בתכנית חינוכית מקצועית להטמעת תפיסת הקיימות כאורח חיים בהווה ובעתיד, במשך שנתיים . בתי הספר לוו על ידי מנחה מקצועית של הרשת הירוקה, מטעם המועצה. חשוב לציין שבתי הספר פועלים במגמה ירוקה מזה שנים רבות, אך מהלך רשמי של הסמכה על פי קריטריונים ברורים , התקיים בשנים תשע”ג – תשע”ד.

המועצה מביעה הערכה רבה לצוות החינוכי בבתי הספר, למנהלות בתי הספר ולמורות המובילות – שרון קדוש מבי”ס בית יצחק ורוני גבריאלי הוכברג מבי”ס ויתקין.

ראש המועצה וסגנו ברכו את המנהלות והצוות עם קבלת ההודעה על כך שעברו את בחינות וועדת ההסמכה בקריית הממשלה ברמלה, ביום חמישי 12.6.14.

  1. כנס המיחזור הארצי ה – 6 באירגון “אדם טבע ודין”:

כרשות ירוקה מובילה במדינה, ראש המועצה, רני אידן, מוזמן להרצות בכל כנס כמודל למידה לרשויות האחרות בארץ.  בכנס זה, אשר אירח אורחים ממדינות שונות בעולם בנוסף לעוסקים בתחום בארץ,  הציג ראש המועצה את שלבי מהלך כניסת המועצה להפרדה במקור, נתונים עדכניים ומפתיעים, אתגרים ובעיות לצד סיבות להצלחה.  בין הדגשים להצלחת המהלך, ציין רני אידן את “צבא המתנדבים הירוקים” רחב ההיקף אשר ביחד עם בעלי תפקיד במועצה, מובילים מהלך ייחודי ומצליח להפרדה במקור. רני ציין שללא המתנדבים הרבים והאיכותיים, לא היינו מצליחים להשיג את ההישגים אליהם הגענו במועצה.

good-garbage

 

  1. מקום 3 במדינה במיחזור בקבוקי פלסטיק – מועצה אזורית עמק חפר:

כתבה מצורפת

  1. הוקרה לגננות ירוקות מוסמכות בעמק חפר:

ביקור הנהגת המועצה בגנים הירוקים והוקרה לגננות הירוקות

מערכת החינוך בעמק חפר פועלת ומטמיעה אורח חיים מקיים ומשמר סביבה הן בגני הילדים והן בבתי הספר, כל זאת בהלימה לחזון המועצה ולחזון החינוכי.  מערכת גני הילדים בעמק חפר בולטת במגמה הירוקה המוטמעת בחינוך הילדים.

10 גננות עברו מהלך הסמכה ל”גן ירוק” מטעם משרד הגנת הסביבה, בסיוע של מנחה מקצועית מטעם המועצה.     7 מתוכן אשר עדיין עובדות במערכת החינוך בעמק חפר, זכו לביקור הנהגת המועצה בגן: ענבל אטיאס, נעמי יגל, אלזה גרינברג, סיגל לביא, ויויאן ברטוב, נלה מקסימוב ועדי פרדו שוהם.

ראש המועצה, רני אידן, סגן ראש המועצה, אלדד שלם, מנהלת אגף חינוך, חינה קורן, מנהלת הגנים, יהודית איס, רכזת קיימות וקהילה, ענת בן דרור ומדריכת “סיפור מיחזור”, מיה הררי – ביקרו בכל גן ושמעו מפי הגננות המוסמכות לגן ירוק על מהלך ההסמכה, אך יותר מכך, על העשייה החינוכית היומיומית הנעשית בגן, בתחומי הקיימות.  כל גננת והדגשים שלה, כל גננת והייחוד שלה.

האורחים פגשו את ילדי הגנים והתרשמו מפעילותם בנושאי סביבה מגוונים כגון יצירה מחומרי פסולת (ממטרד למשאב), משחקיה מחומרי פסולת, טיפוח גינות עם צמחי העונה, גינה / חממה לימודית, חיסכון במים, הפרדת פסולת למיחזור, חוקרי טבע, חוויות ירוקות מהבית ומהמשפחה, טיולים בטבע, שיתוף קהילת ההורים ועוד.

הנהגת המועצה ואגף החינוך מעריכים ומוקירים את הגננות והסייעות על קידום חינוך איכותי המשלב שימור העבר לצד טיפוח ההווה וחשיבה לעתיד.

הנהגת המועצה ואגף החינוך העניקו לכל גננת המוסמכת לגן ירוק, תעודת הוקרה וכמובן מילות שבח ועידוד על החינוך הערכי בכלל ובתחומי הקיימות ושימור הסביבה בפרט.

gan-brosh

  1. פחים כתומים על פי חוק האריזות:

חוק האריזות, אשר מטיל אחריות למיחזור אריזות על היצרן, מופעל באמצעות תאגיד ארצי – ת.מ.י.ר. כל הרשויות במדינה מחוייבות לפעול לפי חוק זה על ידי אספקת פח כתום לתושבים לאיסוף אריזות למיחזור. מהלך זה, המלווה בהסברה וחלוקת ערכת הסברה מבית לבית בעמק, מנגיש כמחצית מחומרי פסולת המיחזור היבשה לביתו של כל תושב. מחצית משקי הבית בעמק חפר כבר קיבלו פח כתום סמוך לביתם ומביעים שביעות רצון רבה ממהלך זה. בהלימה לשביעות הרצון ושיתוף הפעולה של התושבים, אחוזי מיחזור הפסולת בעמק חפר ממשיכים לעלות !!! עד דצמבר 2014 יוצבו פחים כתומים בכל העמק.

יו”ר ועד עולש, יאיר בטיטו, מחלק פחים כתומים בעולש

Batito Garbage

  1. מענק כספי למסתורי פחים בעמק חפר:

מועצה אזורית עמק חפר שוקדת על נראות אסתטית וירוקה לצד הצבת פחים להפרדת פסולת למיחזור. לאחר בדיקות מעמיקות של דגמים, עלויות, התאמה לצביון הכפרי, ובעקבות בקשת יישובים לבחור ולהציב מסתורים דקורטיביים באופן עצמאי, יצאה המועצה עם קול קורא לראשי היישובים, בו היא מבשרת על מענק של סכום כספי מכובד לכל משק בית בו יוצב מסתור בשיתוף עם משפחה נוספת .  המסתור יכיל 1 פח כתום, 1 פח ירוק ו 2 פחים חומים – לכל שתי משפחות במושב, וכנדרש לכל שכונה בקיבוץ.

garbage-magnet

  1. ביקור נציגת האו”ם לנושא מידבור (מחסור במים באזורים שונים בעולם אשר גורם להפיכתם למדבר):

נציגת האו”ם הגיעה לביקור במרכז מבקרים אפיקי עמק חפר וקיבלה הסבר מפורט מפי מנכ”ל אפיקי עמק חפר, צבי גרבר. מדריכת ומנחת קיימות במחלקת איכות סביבה וקיימות במועצה, שלי ליפ, הדריכה והסבירה בהרחבה על מהלך הקיימות הנרחב בעמק חפר.

נציגת האו”ם בביקור באפיקי עמק חפר.

UN rep in EMEK Hefer