חנוכת מתחם הנוער החדש

היום חנכנו את מתחם הנוער במושב במסיבת רחוב נהדרת מלאת שמחה ואופטימיות.
בזכות אותה החלטה של הקהילה לפני ארבע שנים – לקחת את גורלנו בידנו, ובזכות ההתחיבות החוזרת שלכם חודש בחודשו, יש בידנו את היכולת ליצור, ליזום פיתוח תשתיות, ולשפר את איכות חיינו, ביטחוננו, ואת העשיה הקהילתית והחברתית.

המטרה של מתחם הנוער היא להוות פלטפורמה, לאפשר, ולעודד מגוון רחב של פעילויות נוער, הן של התנועה והן של כלל נוער המושב לאורך רב ימי השבוע. על אופי התכנים וסוגי הפעילויות שוקדת מזה תקופה ארוכה ועדת הנוער שהובילה תהליך שיתוף ציבור עמוק, ומן הראוי שהם יהיו אלה שירחיבו על כך.

לטובת אלו שסקרנים, המתחם החדש ישן כולל: שיפוץ מן היסוד של מבנה המחלבה הישן והרעוע’ והשמשתו כחלל לשעות פנאי. מבנה הקראוונים הישן הוסט ב 90 מעלות לטובת יצירת חלל פנימי בין המבנים.

אותו המבנה, הכולל שתי כיתות הדרכה, צויד ושופץ אף הוא. קומת הקרקע של מבנה הסילו הושמשה כחלל רב תכליתי ובו תשתיות מולטימדיה. הוספנו סככה ובה מטבחון חוץ ושרותים נגישים. כלל המבנים פונים לרחבה מרכזית מוארת ומוצלת ובה פינות ישיבה, ושטחי התכנסות המאפשרים מגוון פעילויות בהיקפים משתנים. בנוסף בנינו פינת מדורה לנוער. מצפון למתחם נטענו חורשה קטנה ובה שולחן קק”ל ולידה אזור לפעילויות צבע ויצירה. כולם מוזמנים להגיע ולהתרשם.

בהזדמנות זאת חשוב לציין שאנו מתבססים לא מעט על רוח התנדבות מקומית. על אנשים שתורמים מזמנם, מירצם, כשרונם ואף בשווה כסף. במעמד הפתיחה קיצרנו בדברים אבל חשוב לנו מאוד להודות מקרב לב. אנו מקווים שלא שכחנו אף אחד מהם (מתנצלים מראש אם כן):

ועדת הנוער: רועי לב, ליה פרנקל, טל זמיר, לוקה אופיר ואלעד שמואלי, שמעבר לכך שהם משקיעים שעות על גבי שעות בניהול הפעילות הנוכחית וגיבוש תכנים לפעילות עתידית, נתנו דוגמא אישית, היו חלק מצוות הפרוגרמה ועבדו בפועל בשתילה, בהתקנה ובניקיון.

מוטי ינאי שתרם חלק ניכר מהצמחיה במתחם (כל מה שרצינו והיה לו קבלנו) ובמקביל דאג להשקיה מקצועית. זהר וסיגל אבטליון: מעבודות עפר חוזרות ונשנות בעזרת הטרקטור דרך יעוץ ומתן רעיונות ועד שתילה בפועל. דיויד מירון, ההוא שדואג בין היתר שתקראו מה כולנו כותבים ודואג שהגביה תתבצע באופן מקצועי, דאג לכל נושא המולטימידיה, וכן, גם לגדל ילדים שמנגנים ככה.

לצידו של דיויד, בכל נושא המולטימידיה, סייע ועוד יסייע אודי אופיר (מעבר לתפקיד המחייב של להיות בעלה של לוקה). רן פרנקל ביצע ללא עלות את התקנת ציוד המולטימידיה ותרם חלק משמעותי מהציוד. משפחת רזניק: חמי, כרגיל נרתם לכל עבודה נדרשת, ובין היתר דאג לאיטום הסילו הישן ולעבודות השתילה (כולל עבודה מרשימה על המלגזה). רונית רזניק, אף היא עזרה בכל עבודות השתילה והנקיון. מעבר לכך יזמה, כתבה והפיקה את השילוט ההיסטורי שעל גבי המבנים.

שיר פאר תרמה את כישורי הגרפיקה שלה לעיצוב אותם שלטים בהתראה קצרה וברצון רב. מולי להב לקח על עצמו את משימת הריהוט ויחד עם ערן טגרט ויואב כהן בנו במו ידיהם את כל ריהוט העץ במתחם (בלט בנוכחותו רועי לב). שי יחיאלי בנה גריל חדש עבור המתחם ומעבר לכך הגיע עם נירית וסהר לשתול איתנו. משפחת סופר, על שני אגפיה, הגיעו לשתול. מעבר לכך נועם ושגיא יחד עם מולי להב דאגו לבולי העץ סביב המדורה (אל תשרפו אותם!).

עוד התגיסו אורלי לב, משפחת עמרן ומשפחת מאצ’ורו ומשפחת עפגין, משפחת הררי, משפחת שוח ומשפחת בן דוד… ואם שכחתי מישהו באמת שמתנצל! תודה מיוחדת מגיעה לאגודה החקלאית שנתנה את השטח ואפשרה את השימוש. מה שמאוד טבעי עבורנו בישובים אחרים פשוט לא קורה. אנחנו מעריכים מאוד את שיתוף הפעולה איתם ואת הנתינה – גדעון פידל, עופר בינדל, עזרא שושני, רוני פאר, גל שלו – תודה.

 

תודה לענת שרעבי, מזכירתנו החד פעמית, האשה שנלחמת עבור כל שקל שלנו כמו לביאה והופכת אותו לשניים. יש לה זכות אדירה בכל מה שאנחנו עושים. תודה לועד היוצא דגנית, סנפיר, שגיא (הוא ממשיך), אייל ורונית, על החזון והדרך וכן, גם על התוצאה.

תודה רבה למועצה – על ההתגיסות והמימון לפרויקט שאנו יזמנו. תודה לגלית שאול ראש המועצה  (בדוק) ולחיזקי סגנה שבאו לכבד אותנו. אנחנו משוכנעים שיחד איתם עוד נעשה דברים גדולים. תודה לאבי אלמוג מנהל הפרויקט ובעיקר לעדן אלמוג שהיה המפקח בשטח. עדן מגלה הן מחויבות והן מקצועיות באופן יומיומי. ותודה לכולכם על האמון – זה עצום.

 

מילה אחרונה לנוער (אין לנו אשליה שהם קוראים אותנו אז אתם, הנאמנים, מתבקשים להעביר להם את המסר): הקמת המתחם הזה שמהווה תשתית פיזית כמעט יחודית בעמק הוא ביטוי אמיתי ומוכח לאמון מלא של קהילה שלמה: ביכולות שלכם, בערכים שלכם ובאחריות שלכם – מלאו את החללים שנוצרו בעשיה ערכית, ביצירה אמיתית, בפעילות שגם נותנת וגם תורמת וכמובן (כמעט) כל סיבה למסיבה, צחוק והנאה תתקבל בברכה

שבת שלום מועד המושב

נ.ב. קצת תמונות לסיום ועוד תמונות יועלו במודעה נפרדת.

מאת: ועד המושב

נשלח באמצעות טופס העלאת מודעה