למצוא שקט בעולם סוער

אנו כרגע בעיצומו של המחזור השלישי של קורס המיינדפולנס,
הקורס הבא יפתח בתחילת ינואר – וכבר ניתן לשריין מקום.
התשלום על הקורס בנדיבות הלב – מה זה אומר??
אני מקיימת את הקורס בדאנה – ומכיוון שכמעט תמיד אני נתקלת בשאלות לגבי הדאנה כמו, מה הכוונה? וכמה מקובל לתת? ואיך? בחרתי הפעם לענות על השאלות, ולהסביר את הכוונה שעומדת מאחורי הבחירה שלי בדרך גבייה שכזו.
דאנה היא מילה בפאלי, שפה בה נכתבה תורת הבודהא ופירושה – נדיבות הלב. זוהי דרך תשלום המקובלת במזרח, ומטרתה לאפשר לכל אדם לקבל ידע ולתרגל נדיבות, כשהמורה והתלמיד מזינים זה את זה הזנה הדדית. התרגול הוא בין כל אדם לעצמו, כך שהמורה או התלמידים האחרים אינם יודעים כמה כל משתתף תרם לתיבה המשותפת בסיום כל שיעור. התרגול של המורה הוא בכך שהמורה גובה מראש מהמשתתפים רק סכום חד פעמי וסימלי לפני מועד הקורס בתקופת ההרשמה, סכום שנקבע על ידי המורה מראש כדמי ההרשמה והוא זהה לכולם. ופרט לכך, לאחר שהחל הקורס בסוף כל מפגש ומפגש התלמיד משלשל סכום בקופסה סגורה המונחת בפינה בחדר הלימוד לפי בחירתו והרגשתו האישית – אין סכום שהוא נמוך מידי או גבוהה מידי, כל סכום הוא לגיטימי ומכובד.
המורה, כמו גם התלמידים האחרים אינם יודעים כמה כל תלמיד ותלמיד בחר להשאיר בתיבה, המורה סומך על כך שבסופו של דבר בהסתכלות הגלובלית הכללית יקבל שכר הוגן על עבודתו. שיטת גבייה זו מאפשרת גם למי שידו לא משגת לקבל ממורים ידע שהוא מאמין שיכול לקדם אותו ולתרום לו.
מהו התרגול ??
בכולנו יש את הקולות, שרוצים לתגמל ולהיות מתוגמלים. ובגישה זו האחריות להעברת ידע מועיל, הופכת להיות משותפת, והמגבלה הכספת אם יש, אינה הופכת להיות גורם לעצירה של זרימת הידע המועיל בעולם.
בחרתי בקורסי המדיטציה לנהוג בדרך גבייה מסורתית זו גם כדי להמשיך את המסורת היפה ועתיקת היומין הזו בכיתת לימוד המדיטציה, וגם מהסיבה שהיא מעבירה את רוח קורס המיינדפולנס – שמטרתו בין השאר ללמד אותנו להכיר את האוטומטים שלנו, המבוססים על האמונות הקודמות שלנו,כמניע טבעי לפעולות. ופיתוח יכולת הבחירה למרות ועם האוטומטים הללו .
מעונינים לדעת עוד על הקורס? שילחו לי הודעה למספר- 0542223665
ואשלח לכם לינק ישירות לנייד שלכם, וכך תוכלו להתרשם מפרטי הקורס המלא באופן זמין ונוח.

מאת: שרונה קרין – מורה מוסמכת למדיטציה

נשלח באמצעות טופס העלאת מודעה