עדכון ענייני קורונה יום ה 26.3.20

תושבות ותושבים יקרים,

להלן הודעת מחלקת הבריאות במועצה, בדבר חולה קורונה מאומת מקיבוץ המעפיל:

החולה הכניס עצמו לבידוד ביום שישי שעבר, 2020.3.20 ,לאחר שחש לא בטוב. הוא נבדק אתמול )רביעי 3.25 ,)והיום התקבלה התוצאה לפיה הוא חולה קורונה. בעקבות זאת, כל בני משפחתו נכנסו לבידוד באופן מידי. כאמור, הוא נמצא בבידוד כבר מיום שישי 3.20 בשעות הצהרים.

***

מפרטים שמסר החולה עולה כי ביום שישי 3.20 ,לפני שנכנס לבידוד, הוא שהה במקומות הבאים:

  • 10:00 – בבוקר במרכולית המעפיל.
  • 13:00-15:13 – אלונית ובית מרקחת במרכז המסחרי משמר השרון.
  • 13:15-13:30 – שרונית חנות דגים משמר השרון.

אלה הפרטים שידועים לנו בשעה זו על מקומות בעמק חפר בהם שהה בשבועיים האחרונים.

ההנחיות באשר למגע עם חולי קורונה:

כל מי ששהה במקומות שצוינו לעיל בימים ובשעות המפורטים מעלה – או ששהה בקרבתו של החולה במקומות אחרים בשבועיים האחרונים – מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראות משרד הבריאות ולדווח על כך בטופס המקוון: דיווח על בידוד בית לאחר מגע עם חולה מאומת דרך הקישור הזה

או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400 ,ובמוקדי קופות החולים:

כללית 2700*

מכבי 3555*

מאוחדת 3833*

לאומית 507*

* אם במהלך הבידוד מופיעים תסמינים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מידי למוקד 101 של מד״א על מנת לברר צורך בבדיקת הנגיף. אם הייתם במגע עם חולה קורונה, חשוב לציין זאת.

*** הבהרה חשובה בנוגע להודעות מחלקת הבריאות של המועצה: כמות החולים המאובחנים ההולכת וגדלה במדינת ישראל, העובדה כי למשרד הבריאות לוקח מספר ימים לפרסם את מסלולי החולים, והרצון לעצור את היקף התפשטות המחלה, הביאה אותנו להבנה כי עלינו במועצה לקחת אחריות, לקצר את לוחות הזמנים ולפרסם את המידע שברשותנו לציבור. חמ”ל הבריאות של המועצה עורך את התחקיר ישירות מול החולים ובני משפחותיהם, על מנת להביא לכם מידע מקיף ומדויק ככל הניתן.