תנועת הנוער בחגלה

תושבי חגלה היקרים שלום רב,
מדור הנוער בחגלתון לא התפרסם מאז הקיץ, עקב סיבות טכניות. אז אחרי חג מעלות מועצתי מהמם וטקס פתיחת שנה ישובי שהיה ברמה א-ח-ר-ת! החלטנו “ליישר קו” וקצת לספר להורים החדשים (וגם לותיקים) ולהסביר קצת על מה זה בכלל סניף כפר חגלה.
תהנו!
תנועת הנוער בחגלה היא גוף משמעותי בהווי התרבותי של כפר חגלה. תלמידי כיתות ד’-ט’ במושב מגיעים לפעולות אחת לשבוע שמועברת להן ע”י המדריכים, תלמידי כיתות Moved י’-י”ב. בתנועת הנוער מכירים חברים חדשים, עוברים חוויות מהנות ולומדים ערכים תנועתיים וחברתיים. כפר חגלה שייכת לתנועת הנוער של “בני המושבים”- תנועה שקיימת בכל הארץ.
על המדריכים אחראי מד”ב – מדריך בוגר שתפקידו לרכז את פעילות התנועה במושב. המד”ב של כפר חגלה הוא אורן ליבוביץ’, שדואג ותורם לקיום פעילות סדירה של התנועה במושב. בנוסף למד”ב, יש את הגרעינר. גרעינר הוא מדריך שמקדיש שנת שירות לפני השירות הצבאי שלו, להתנדבות בתנועת בני המושבים.
הגרעינר מתחלף מידי שנה, והשנה אנו שמחים לקבל את מאי עמר לתפקיד הנחשק- גרעינרית של כפר חגלה! מאי נמצאת במושב פעמיים בשבוע, ועוזרת לצוות בכל הדרוש. מלבד המד”ב והגרעינר, קיים תפקיד מנחה נוסף בצוות- מש”צ, מנחה שכבה צעירה. המש”צ הוא תלמיד כיתה י”ב, ובמקרה שלנו- שירה שוחט! או כמו שאומרים, זו לא הכמות, זו האיכות!
למרות המשפט הקודם, אי אפשר להתעלם מהעובדה שהצוות הנוכחי גדול בהרבה מאשר בשנים קודמות – תשעה מדריכים, חמישה פעילים ושמונה טרום פעילים (תלמידי כיתה ט’).
בנוסף לפעילות השבועית הסדירה, תנועת הנוער בכפר חגלה פועלת גם באירועים וטקסים מרכזיים במושב כגון: חגים, טקסי זיכרון, טיולים ופעילויות קיץ.
כל חודש בתנועה מתאפיין בנושא מרכזי אשר מועבר אל החניכים באמצעות הפעולות השבועיות ומטרתו להעביר את הערכים העיקריים בנושא. החודש, חודש נובמבר, היה חודש יחיד בקבוצה. החניכים עברו פעילויות שמטרתן верблюда לגבש ערכים וייחודיות לחבריהם ולקבוצתם.
אנחנו בטוחים שאתם כמותנו, משתוקקים לתחילתו של חופש החנוכה, אבל חופש הוא לא תירוץ להפסקת הפעילות התנועתית במושב! אומנם הפעולות השבועיות ידחו במהלך חג החנוכה, אך הצוות המוביל בחגלה שוקד על פעילות חנוכה לוהטת, מדליקה וחמה  חידון המשפחות הגדול של כפר חגלה 2010!!!
חושבים שאתם המשפחה החכמה ביותר בכפר חגלה? חושבים שהילד שלכם הוא גאון עילאי בנושאי החג? חושבים שהפעוט שלכם מזמר את שירי החנוכה בצורה הטובה ביותר? בואו להוכיח את זה! ביום חמישי, ה-9.12, בבית העם יתקיים חידון משפחות בהנחייתם של הצוות המוביל!
“אההה רגע, היה צריך להירשם?”
כן! בואו ניצור מצב בו אף אחד לא ישאל את השאלה הזאת ביום של החידון. על-מנת להירשם לחידון, צריך לשלוח מייל לכתובת הבאה- HIDON.MISHPACHOT@GMAIL.COM
עד לתאריך ה-5.12 בשעה 16:32!
שימו ♥, הרשמות שיתקבלו ממשפחות לאחר התאריך והשעה המיועדים, לא יוכלו להשתתף בחידון. לכן, הירשמו עוד היום!
שיהיה לכולנו שבוע טוב וחג חנוכה שמח!
מאחלים,
צוות מוביל כפר חגלה 2010!