חגלה צריכה צרכניה

רציתי להעלות נושא שייתכן שאנחנו מקבלים כמובן מאליו, אבל הוא למעשה ממש לא.

אני כמו רובכם אני מניח, איני עושה את רוב הקניות שלי בצרכניה , אבל את רוב ההשלמות דווקא כן.  הצרכניה היא חלק מנוף הכפר ומספקת שירות חייוני שלרוב אנחנו מתעלמים מחשיבותו אבל תארו לכם את הכפר בלי צרכניה.  על כל שטות נצטרך להכנס לרכב ולסוע לכל הפחות עד אזור התעשייה או לשרונית. ומה עם אלו שאין להם רשיון, רכב, או שניהם? ילדים, זקנים, צעירים וכל הפרצופים המוכרים שפוקדים בבוקר מוקדם את הצרכנייה כדי לקנות לחמניות או חלב שנגמר.

בקיצור הנקודה היא שלא פשוט להחזיק עסק מסוגו של הצרכניה בעידן שבו את רוב הקניות עושים במרוכז בסופרים. רציתי רק להזכיר לכולם שאם אנחנו רוצים את האופציה לעשות את ההשלמות עם אופניים, או לשלוח את הילד להביא משהו מהחנות אז אנחנו צריכים לעשות את המאמץ לשמר את האופציה הזו.

המשמעות היא שצריך לקנות בצרכניה באופן קבוע. לא הכל, לא הרבה, אבל בעקביות. כדי שיהיה אפשר להמשיך לסמוך על נוכחותה בנוף הכפרי שלנו אנחנו צריכים להכניס את זה לתודעה שלנו. סמיר עושה לדעתי מאמצים גדולים לספק שירות רלוונטי וחייוני לתושבי הכפר – בואו נדאג לשמר את זה.

דיויד

3 thoughts on “חגלה צריכה צרכניה

 1. אני מסכים לגמרי.
  כבר כמה חודשים שהפסקתי לעשות קניות מרוכזות בסופר, ובמקום אני קונה טרי בצרכנייה כל פעם שצריך.
  כך גם הפסקתי לקנות מוצרים שסתם יושבים ומתקלקלים בבית במקרה שלא משתמשים.

 2. הי דיויד,
  אני מסכימה עם כל מילה שאתה כותב ואפילו חושבת שיש פה אוכלוסיה שהיתה מוכנה לקנות בצרכניה במקום בסופר. אך הצרכניה צריכה להיות מזמינה, במראיה, לתת את תחושת הטריות והמגוון.
  ראה את הדוגמא של השף האורגני – רק ירקות ועדיין מביא לקוחות מכל קצוות העמק ואף רחוק מכך
  אני למשל, הפסקתי לקנות ירקות בסופר – רק שם. כי זה מזמין וזה טרי מבחינתי אפילו יותר מזה שזה אורגני.

 3. מסכימה לגמרי. אני מזמן עושה את רוב הקניות בצרכניה. תכלס המגוון קטן יותר אבל יש יתרון בחיסרון. אני קונה בדיוק מה שאני צריכה ולא יותר. ממליצה לכולם לעשות כמוני.

Comments are closed.