תגובה ליוזמה -חגלה לוקחת את גורלה בידה – מכתב ל תושבים

חברי חגלה ,
השבוע פורסמה "תוכנית" הועד להשקעות בתשתית.
כמובן שהיוזמה מבורכת במידה ואכן תעלה את איכות החיים וזאת במידה ויתקיימו התנאים הבאים:
1.ועד המושב יעלה על הכתב תוכנית השקעות לחמש השנים הבאות אשר כוללת פרוט עלויות.
2.תוכנית ההשקעות המפורטת תפורסם וינתן פרק זמן של 30 יום לתושבים ללמוד אותה ולהגיב.
3.הועד אשר תפקידו להיות קשוב לתושבי הכפר יתקן או לא את תוכנית ההשקעות בהתאם למשוב שיקבל מהתושבים.
4.התוכנית הסופית לרבות העלויות לתקופה של 5 שנים לכל בית אב תפורסם שוב ותעלה להצבע.
5.לתוכנית יצורפו שמות המבקרים בעלי זכות החתימה משותפת בחשבון "המיוחד".

אני לא רואה סיבה לתת "שיק" פתוח להשקעה בנכסים אשר בבעלות האגודה החקלאית או שיקום תשתיות אשר צריכות להיות באחריות המועצה -לשם כך משולמי כספי המיסים.

אני תקווה כי הועד יבטל את האסיפה הקרובה,ישלים את התוכנית ויפרסם אותה לעיון התושבים כאמור.

שבת שלום.

מאת: שפושניק שגיא

3 thoughts on “תגובה ליוזמה -חגלה לוקחת את גורלה בידה – מכתב ל תושבים

 1. אני מסכים עם מר שגיא, כרגע כל הנושא הובא באופן דיי חפוז, דרוש הרבה יותר מידע ושקיפות על האופן שבו יושקע הכסף כשמדובר בסכום כה משמעותי בתוספת על כל המסים שאזרח נאלץ לשלם גם ככה.

  ובקשר לאיכות החיים הגבוהה שאנחנו שואפים להגיע אליה בהוספת מסים אלה – אנחנו חיים באחד המקומות הכי איכותיים בארץ ובעולם מבחינת רמת חיים.
  כשאתה גם ככה גר במקום מאוד איכותי, הגדלת התקציב לא תועיל בהרבה להעלאת איכות החיים כמו במקום פחות איכותי.

  אני מציע פחות להסתכל על שכנינו בעמק חפר, ויותר להסתכל על עצמנו. אנחנו לא במירוץ להשגת תקציבים.

  לפני מספר שנים חגלה הייתה מקום שבו רוב התושבים היו ביחסים טובים, היום המצב שונה ושיפוץ מבנים והשקעה בבטון לא ישפרו את איכות החיים פה.

  מה שווה חזות הכפר אם אין יחסים טובים בין האנשים?
  מה שווה השקעה במועדון הנוער אם הדוגמא שאנחנו משמשים לנוער זה וויכוחים וסיכסוכים בין שכנים?

  בואו נשקיע (לא רק כסף) בדברים הנכונים

  רוי

 2. ראשית, אני שותף לתחושה שהועד המקומי החדש פועל בצורה נחושה בשנה האחרונה לשיפור המושב במסגרת המגבלות התקציביות, אך מצד שני אני מצטרף לביקורת העניינית של שגיא ורוי ומבקש מהועד המקומי הבהרות בפגישה הקרובה לגבי הסכומים המדויקים שהוא מתכנן להשקיע בכל מטרה ומטרה אותם הוא מציג להצבעה, המצדיקים העלאת מחיר הארנונה ב 1,500 ש”ח בשנה והסברים מה האלטרנטיבות שנשקלו (מע”ץ, משרד לאזרחים ותיקים, מועצת עמק חפר…)
  לדוגמא בחודש פברואר האחרון , פרסם נציגנו סתיו הפועל נמרצות למענינו במליאת המועצה , הודעה מטעם המועצה בנושא “היטל סלילה” וטען שיש בעיה משפטית ככל הנראה לגבות מתושבי ההרחבה היטל בגין מ”ר תוספת בניה שיבנה, ,http://moshavhogla.com/archives/11698אני מניח בגלל היטל הפיתוח היקר ששילם כל בית בהרחבה שכולל פיתוח כבישים ותשתיות בהרחבה., אשמח לדעת האם יש קשר בין הודעות בנושא הסכום שיושקע בתשתיות הכבישים בחלק הותיק של המושב .

  בכבוד רב,
  רון

  1. בהנחה שדרישת המועצה חוקית, ההצעה של הוועד יוצרת לדעתי אפליה בין התושבים. מדוע צריך 2 רבדים בהצעה לפי יחידות דיור ולפי בתים שייבנו בעתיד? מה עם הבתים שכבר נבנו וקיימים מספר שנים? מדוע לא יהיה התשלום לפי מטרים כפי שמחוייבים התושבים בארנונה? לדוגמא: תשלום לפי יחידת דיור – בית של 200 מ”ר ישלם כ-1,500 ש”ח לשנה. 2 יחידות של לא יותר מ-100 מ”ר כ”א ישלמו כפול כאשר בעצם לא בהכרח שבשתי היחידות הקטנות יותר נפשות מאשר ביחידה אחת גדולה? לכן אם החיוב מחויב המציאות, לדעתי השיטה הצודקת ביותר הינה תשלום לפי מטרים רבועים בפועל.
   לגבי תוכנית ההשקעות:
   סעיף א’ – טיפול במפגעי הבטיחות החמורים ואני מדבר על החניות בצידי רחוב נוף ילדות בעיקר, הן בכניסה למושב והן ביציאה לכיוון השדות, הטיפול בכך אינו דורש השקעות כבדות. למרבית החונים חצר גדולה שיש בה מקום למספר מכוניות וצריך לחפש כל דרך חוקית והסברתית כדי שהחניה הזאת שיש בה סכנה להולכי רגל ולילדים רוכבי אופניים ולנוסעים בכלל – תיפסק לחלוטין גם אם הדבר כרוך באי נעימות!
   סעיף ג’ – על מה בדיוק מדובר? הלא קיים מבנה שאמור לשמש את החבר הוותיק!!

   בברכה,
   אבנר פינקל

Comments are closed.