הרשע בקרבנו

ושוב זה נעשה!!!
לאחר שלפני שנתיים כשבאה אשה מותיקי המושב והתוודתה לפני שהיא זו ששמה לי את גורי החתולים ליד הבית, חשבתי ששוב זה לא יקרה. חשבתי שהמכתב הקודם הספיק. הספיק כדי להבין:
• "אדם" שלוקח גורים בני שבוע מיצור חי אחר הוא חסר לב, מוסר, ואופי ורשע מרושע. גורים בגיל הזה לעיתים אינם יונקים טוב (בטח לא מבקבוק יציר אדם או טפטפת כמו שאני מאכילה אותם) ולכן לעיתים בולעים חלב לריאות ומתים מחנק. בני גיל כזה זקוקים לחיסוניות של חלב אימם שאין לי לספק להם ואז הם מתים ממחלות שונות ביסורים נוראיים!!! האמא מסתובבת מלאה בחלב וגם היא סובלת יסורים קשים ויכולה להגיע עד מוות.
• "אדם" ששם אצלי גורי חתולים וחושב שמיטיב איתם ואיתו שוכח אותי. אני, אשה קשת יום, מפרנסת יחידה, שאין לי את בתי השן הגדולים והמרווחים שלכם. שגרה בשכירות בבית לא שלי. שמעניקה כמיטב יכולתי לחתולים מעוקרים ומסורסים שהגיעו אלי בדרכים שונות. אין לי הכסף (תחליף חלב לגורים עולה כ -150 ₪ לשבוע!!!), אין לי הזמן והכח (בגיל כזה צריך לתת אוכל מידי 3 שעות). אין לי הכח הנפשי להאכילם בקשיים מרובים, להיקשר לגורים נפשית ולראותם גוועים לאט לאט (מה שסביר שיקרה לפחות לחלקם)!!!
• "אדם" ששם גורים בהחבא, מחכה לזמן שלא אהיה בבית, בא כגנב. מתעלל בגורים חסרי ישע ואימם עלול לעשות זאת גם לבני אדם.
האם זה אדם שהייתם רוצים בקהילה שלכם?
הגורים הגיעו אלי הפעם בקרטון על גבי חיתול. נראה שלאותו "אדם" יש "גורים" משלו, או היו כאלו קטנים לא מזמן. האם אותו "אדם, היה רוצה שמישהו יקח ממנו את "גוריו" וישים אותם הרחק ממנו, האם היה רוצה שיזכו לגורל הצפוי לגורים שהביא אלי?
אני מקווה שתהיה דרך למועצת הכפר לעסוק לא רק בהיבטים פיזיים של נראות ושימושיות כאן אלא גם בהיבטים אנושיים, הומאניים.
אני מקווה שהפעם יהיו אנשים שיגלו מעט יותר חמלה ויסייעו לי בדרך ממשית כלשהי…
ה"אדם" שעשה את המעשה, יבוא על גמולו משמים, יום הדין קרוב ואני אשה מאמינה, לא אסלח לו ואני מקווה עבורו שהעונש יהיה מידתי!!!
בתקווה לרמת מוסר ואנושיות גבוהה יותר בקרבנו,
גלית בן נתן

מאת: גלית בן נתן

One thought on “הרשע בקרבנו

  1. שלום,
    קראתי והמעשה ממריד אותי מאוד! מי שעשה זאת לא עשה חסד – לא עם אדם ולא עם כעל חיים!!! חשבתם מה עשית לאם חד הורית שכעת היא קשורה לבית ללא הפסקה ואת העונש שהענשתם גם את ביתה הקטנה שכעת גם היא צמודה לביתה ללא אפשרות לצאת לטיולים או ליהנות בטבע? גזלתם מהן את מעט התענוג של החופש הגדול? איזה קהילה מכוערת אנחנו? אגואיסטים, נהנתנים, חסרי אחריות? חשבתם איזה הוצאה כספית זו לאם חד הורית שחיה מן היד אל הפה? והחתלתולים בני יומם שניתקתם מאימם? מה אגיד ומה אומר… אני מתבייש, פעם אמרו עלינו שאנו מלח הארץ…. איזה מלח? דשן אורגני!!! מי שעשו את המעשה, בושו והכלמו !!! לפחות תתארגנו לתמיכה כלכלית בעלויות הגידול של החתלתולים….
    חנן.

Comments are closed.