3 גורים , חשוב ביותר פוסט של וטרינר מהפייסבוק ש לי מהיום!!!

‎הרצליה אוהבת חיות‎ shared ‎וטרינר גיורא היימן‎'s post.
7 hrs ·
מומלץ מאוד לקרוא! ד״ר גיורא היימן תמיד מעניק לנו פיסות אינפורמציה חשובות כל כך, בצורה מקסימה ואף משעשעת ועם המון חמלה בין השורות. מוזמנים smile emoticon
‎וטרינר גיורא היימן‎'s photo.
‎וטרינר גיורא היימן‎'s photo.
‎וטרינר גיורא היימן‎ added 2 new photos.
שבת בבוקר – פגשתי חתולה "מפלצת"
מי לא מכיר את החתולה המרשעת, שלפתע פתאום קופצת מתוך השיחים ותוקפת אותנו או את הכלב שאתנו.
בדרך כלל מדובר בחתולה "אימא טרייה " אשר מסתתרת בסבך השיחים עם גוריה ואנחנו רק חלפנו בסמוך ואולי אף הכלב שאתנו רחרח לתומו את השיח ופתאום…. בום! החתולה שהרגישה מאוימת, פורצת מתוך השיח כמו פצצה בקולות צורמים ושריטות לפנים. פ ח ד !!!!
מצבים פחות מפחידים אך בעייתיים לא פחות, הם אותם מקרים בה חתולה מחליטה משום מה להמליט ואו לגדל את גוריה בחצר הבית, ליד חדר האשפה, בין השיחים בחצר, ליד מחסן כלי הגינה, מסתור הכביסה, מתקן האופניים, בסמוך לשביל שאנו נוהגים לפקוד באופן תדיר, וכיוצא. השאלה היא מה עושים עכשיו ובעיקר… מה לא עושים.
בו נתחיל בכך שלא לוקחים את הגורים וזורקים לפח, ולא שמים בקופסת קרטון על המדרכה ולא שמים בקופסת קרטון ליד דלת המרפאה הווטרינרית הקרובה שמצאתם. זו רשעות, התנהגות שכול כולה רוע לב!
אז מה בכול זאת עושים כדי שלכולם יהיה טוב?
ממשיכים לקרוא!
ראשית יש להבין "שכל שאימא מגינה על ילדיה". בין אם היא ציפור דרור, פשוש, עורב, חולדה, פילה ,אימא קרנף ,פרה, כלבה ואפילו חתולה. עכשיו, אחרי שהבנו את המניעים לא נכעס על האימהות המגוננות. כל שעלינו לעשות זה להתקרב בזהירות, תוך שמירה על מרחק סביר מהמקום בו נמצאת החתולה עם גוריה לוודא שהיא רואה אותנו ואנחנו אותה. להסתכל רגע קצר לתוך העיניים ולהתרחק. זאת יש לעשות ארבע, חמש ואפילו שש פעמים ודי. למחרת החתולה וגוריה לא יהיו במקום יותר.
האם זה קסם? לא!
הנה ההסבר… החתולה חיפשה מקום מבודד ומוגן כדי להמליט ובהמשך לגדל בו את גוריה הקטנים. מקום בו תוכל לגדלם ללא חשש מפני טורפים, חיות מטרידות כמו כלבים ידידותיים ובעיקר להתרחק מבני אדם. ברגע שהיא הבינה שהמקום שבו בחרה לא מוצלח היא תחכה להזדמנות הראשונה שזה בדרך כלל בלילה ואז תעביר את גוריה למקום מוגן חדש. בתקווה שהפעם פינת המסתור תהייה באמת מוצלחת.
על מנת שנוכל כולנו להציל את אותם הגורים מגורל עגום בפח האשפה, בקרטון ברחוב או סתם להיזרק בכביש או בשקית אשפה לפח בגינה והאמינו לי כבר ראיתי הכול, בבקשה תעבירו ותשתפו מידע זה עם אנשים רבים ככול שניתן. נמאס לי להגיע בבוקר למרפאה ולגלות שליד הדלת מחכה לי קרטון עם צרור גורים עם או בלי חוט טבור, גורים שעיניהם עדיין סגורות. חתולים שהסיכויים שלהם לחיות קטן ביותר.
ממרומי גילי עדיין לא התרגלתי להתנהגות הזאת ואני מוצא זאת בלתי נתפס ונסלח.
תודה עבור תשומת הלב,
בריאות וטריות,
גיורא היימן
וטרינר

174 Likes2 Comments

מאת: גלית בן נתן