מי שלא עושה…לא טועה !!!, אני בעד לטעות ושתהייה עשיה !

כאחד שמתגורר בישוב "רק" -23 שנה ("צעיר"), שמרתי לעצמי את הזכות להגיב על מכתבו של סנפיר…וההתלהמות שבאה בעקבותיו
שהינה המשך ל"אלהום" שנעשה על הועד המקומי בעקבות החלטה להקים בית כנסת חדש ולפנות מקום וליצור מקום נוסף לפעילות חברתית.
ראשית
מי שמבקר/ת בעילום שם…כנראה יש בך פחד סמוי מלהביע את דעתך ברבים ולעמוד על דעתך, (דעת מיעוט רצוי שתשמע, זה חלק מהדמוקרטיה), בכל מקרה ממכתבך עולה שאתה לא מבין מה ההבדל בין דמוקרטיה וסידרי מנהל תקינים לאנרכיה, ולדעתי במושב חגלה עדיין מתקיימת דמוקרטיה היות והועד נבחר באופן דמוקרטי (הרוב קובע) וקיבל מהרוב מנדט לקבל החלטות הנוגעות לכלל הציבור (אני אתה וכל תושבי חגלה), אחרת הוא לא היה ועד נבחר ולכן אני לא הצלחתי להבין ממכתבך ה"מבולבל" וה"פילוסופי" למה אתה מתכוון "דמוקרטיה" ?!
לועד היוצא, תודה על העשייה …ראו כותרת ! ועל השקיפות, אני כן זוכר שהועד הציג לנו (למי שטרח והיה חשוב לו לבוא לאסיפה) בתחילת שנה את פרויקט ביהכנ"ס.
לועד הנכנס (שחלקו הוא מהועד היוצא)…המשיכו בעשיה, כי רק ככה נוכל לשמר ולפתח את הקהילה, שימרו על השקיפות שהיתה לוועד הקודם, וכדי שה"מלעיזים" לא יוכלו לפתוח פה…ואומנם "אין הנחתום מעיד על עיסתו"…אני ממליץ פעם בחודש/חודשיים לפרסם את מעשכם מעל דפי ה"חגלאי", שגם אלו ה"פסיבים" או אלו שרק "מתעוררים" ממרבצם המדושן יוכלו לקרוא על מעשיכם ! ולהעביר ביקורת בונה !
לסיום…
רונית הילדים ("נוער") ואני גאים להיות תושבי חגלה ושמחים שיש לנו כאן קהילה שעושה ולא רק מחכה שיעשו בשבילה, קהילה שתומכת בשעות משבר, קהילה ברוכה בחדוות יצירה ועשייה מרובה.
בהצלחה לגלית (כראשת המועצה, ולמשפחת שאול על משימת ה"הישרדות" שלקחתם על עצמכם לשנים הבאות)
בהצלחה לועד הנבחר ולענת שעושים ויעשו לילות כימים שתהיה בחגלה קהילה פעילה (לא קלה היא דרכנו…)
בהצלחה לועדת הנוער …שכבר "מרוששת" את כיסנו (אני בעד דמי השתתפות קובעים)
ולאלו שמסתתרים מאחורי מילים "נבובת" וחסרות מעש, הגיע העת להצטרף למעגל העשייה החיובית במושב
חג חנוכה שמח !
חמי

מאת: חמי