הפיקוח על הפרדת פסולת מתחיל

לידיעת כולם

המועצה עומדת להתחיל בקרוב לפקח על עבודת הפרדת הפסולת שלנו, ורצוי שכולנו נדע במה העניין כרוך. אני מצרף כאן מכתב שהגיע למזכירות מצוות האגף במועצה האזורית.

מזכירויות הישובים, ראשי ועדים ופעילים יקרים, שלום רב,

במסגרת התקדמות מהלך ההפרדה במקור, המועצה מכשירה את הפקחים לאכיפת חוקי ההפרדה והמחזור, כולל חוקי “אכיפה סביבתית” הקיימים ברשויות המקומיות ואת “חוק העזר למחזור” שיכנס לתוקף בחודשים הקרובים.
בשלב ראשון שיתחיל בחודש פברואר, הפקחים אשר מסיירים ביישובי המועצה, יאתרו את הפחים הירוקים שגולשים ו/או פסולת מונחת לידם וכל פסולת אשר נמצאת ברשות הרבים, כתוצאה מכך שהתושבים הנ”ל אינם משתפים פעולה ואינם ממחזרים את הפסולת היבשה שצריכה להגיע למרכזי ההפרדה.
פעילות הפקחים תכלול בירור עם התושבים, הסברה והתראה. במידה והמקרה ישנה – המלכלך יועמד לדין ו/או יקנס בסך 730 ₪ .
אנו תקווה שמערך החינוך וההסברה, קיומם של מיכלי ההפרדה המגוונים והפיקוח, יביא לכך שמירב הפסולת המיוצרת על ידי התושבים תגיע למיכלי המחזור הייעודיים ויסייעו לנו במינוף המהלך הירוק אשר מהווה דוגמא מובילה לכל הרשויות במדינה.
אנו מבקשים את שיתוף הפעולה של ועדי/מזכירויות הישובים בפרסום וידוע התושבים על פעילות זו.
כמו כן , אנו מבקשים מכל מזכירות/ועד היישוב להעביר למועצה בהקדם את רשימת המשפחות, משקי הבית אשר חולקו להם פחים חומים. להזכירכם, בימי החלוקה המרכזית, ניהלתם רישום בעזרת פעילי איכות סביבה מיישובכם.
את הרשימות נא העבירו לגילי מעוז, שאחראית לוגיסטית בשטח, על מרכזי ההפרדה למחזור ועל מיכלי ההפרדה לפסולת האורגנית.

על המכתב חתום יעקב כהן, מנהל האגף במועצה


הפרדה נעימה

One thought on “הפיקוח על הפרדת פסולת מתחיל

  1. הגיע הזמן שתנקו את הרחובות בהרחבה בחגלה מספר פעמים בשבוע, ושלא נראה כמו עזה של עמק חפר! אנחנו משלמים למועצה דמי ארנונה הגבוהים פי שניים ואף יותר מהארנונה המשולמת בשכונות היקרות של הכרמל בחיפה, שם כל יומיים אוספים את הזבל ומנקים את הכבישים והמדרכות לרווחת משלמי הארנונה. כאן, ניילונים , ניירות ונשורת צמחייה רבה גודשת ומטנפת את צדי הכבישים. מה לכם לבוא בדרישה ובהתראה לקנס כספי אלינו, אם אינכם ממלאים את חובותיכם הבסיסיות לשמירה על נקיון סביבתי עבור רווחת התושבים, שבחרו לבנות פה במיטב כספם? אל לכם לשכוח שאתם משרתי הציבור ולא להיפך!

Comments are closed.