מאבק במתקן הגז

תנו גז טבעי וטפלו בו בים!

כולנו מתנגדים להקמת מתקן יבשתי בעמק חפר

 

שלום רב,

בימים האחרונים, נשלח מכתב מראש המועצה על כוונת המדינה להקים מתקן טיפול בגז הטבעי בעמק חפר. במקום לבחון באופן יסודי את האפשרות להקים את המתקן בעומק הים. בימים אלו, עומדת המועצה הארצית לתכנון ובנייה להחליט על הקמת מתקן יבשתי בליבו של עמק חפר בסמוך למט”ש מרץ בין הישובים: עין החורש, המעפיל, אמץ, גן יאשיה, בית הלוי והעוגן.(למפת המקום – לחץ כאן) .באיזור זה יקום מפעל פטרו- כימי בגודל של עד 120 דונם, הכולל לפיד בגובה עד 100 מ’, ממנו תבקע להבה (לתיאור המתקן –  לחץ כאן) . בנוסף, תוקם מערכת כניסה של צנרת מהים בין צוקי ים למכמורת (לדוגמא של מערך הכניסה מהחוף-  לחץ כאן)ומערכת מסועפת של צנרת הולכה מחוף הים אל המתקן ומהמתקן למערכת ההולכה הארצית, דרך שדות עמק חפר.

הקמת המתקן ביבשה במיקום המוצע עלולה לפגוע באופן בלתי הפיך בחיים בעמק חפר. המתקן יהווה סכנה בטיחותית, ביטחונית, ויעד אסטרטגי לפגיעה. המתקן יהווה מפגע נופי חמור במיוחד, בגלל הטופוגרפיה השטוחה של העמק וריבוי הכבישים שבו. המתקן ובפרט הלפיד, יראו מכל מקום בעמק, המנסה לפתח את התיירות הכפרית.

מתקן יבשתי לטיפול בגז, גם אם יהיה קטן בתחילה, עלול להוות עוגן לפיתוח בעתיד של מפעלים ומתקנים דומים בקרבתו (בין השאר מיכלי צבירה של חומרים מסוכנים), בעיקר לנוכח המגבלות על שימושי קרקע אחרים שמציב המתקן עצמו. קיים חשש ששטח המתקן המוצג כיום יגדל בעתיד, בין אם להגדלת המתקן או להצמדת מתקנים דומים.

 

מתקן לטיפול בגז בעמק-חפר יפגע באופן חמור בתדמית העמק כאזור ירוק בעל צביון כפרי ואיכות חיים גבוהה. הקירבה למתקן ולמערכת ההולכה יטילו מגבלות קשות על חיי תושבי בעמק חפר ועל הפעילות החקלאית בשדות העמק (אסור לבנות על תוואי צינורות ההולכה), זאת בנוסף לפגיעה הקשה באיכות חיי התושבים.

אפשר ורצוי להקים את המתקן בים, באופן שייטיב עם הכלכלה ולא ייפגע בתושבי עמק חפר.

 

בעקבות פניית ראש המועצה אלי, קיבלתי על עצמי לעמוד בראש מטה המאבק.

אנו קוראים לך לתמוך בפעילות הציבורית נגד מתקני הגז בעמק חפר.

בברכה,

יוני ארי

בשם מטה המאבק בעמק חפר

תושבי עמק חפר צריכים וחייבים להתעורר.

 

מעוניינים לקחת חלק במאבק כנסו לקישורים המצורפים בהמשך

לדף הפייסבוק שלנו

הרשמו כאן כדי לתרום מזמנכם לטובת המאבק

חיתמו על העצומה נגד מתקני הגז בעמק חפר