אנטנות חכמות בלילה

בתור זבוב על הקיר שיושב ורואה את ההתלהמות הגואה סביב שעוני המים הדיגיטליים אני חייב להודות שאני לא יכול שלא לתהות איפה היו אותן אנרגיות נפיצות במהלך המאבק נגד מפעלי הגז? הרי ההקבלה מתבקשת,פה בונים לנו משהו שברור שיפגע באיכות חיינו חד וחלק, ופה מנתהל דיון על מערכת שאפשר לנחש שתשפיע פחות על חיינו מאשר פארק תעשייה פטרוכימי כמו מפרץ חיפה.

אז איפה היו אותם מאיימים ומפיצי הפאניקה כשהיה צריך אותם?

אני לא מרמז בזו שכל מי שמתנגד לאנטנות של מדי המים לא התנגד גם למפעל הגז, אבל אם לבחון לפי מספר המילים שנכתבו פה בחגלאי על שני הנושאים, הרי ברור שהפגנת הכוח הנוכחית מעידה על סערת רגשות גדולה יותר, ובהרבה.

 

אז למה? פשוט, כי זה קל.

 

ה”אויב” ברור, זמין, ונגיש. לא צריך לסוע לשום מקום, לא צריך להפסיד עבודה. לא מסתכנים בלהרגיז אנשים “חשובים”, ואפשר לעשות את הכל מהאייפון מבלי להזיז את התחת. זוהי לדעתי עדות לחולשה קהילתית ולא לעוצמה.

 

כן יש סימני שאלה לגבי מערכת המים, וכן צריך לקבל תשובות, אבל מי שמשלה את עצמו שלועד החקלאי, או לגדעון יש אג’נדה שונה משל שאר תושבי הכפר מפספס את העניין ועושה עוול לקהילה. גם אלה שמגדלים כאן צמחים מגדלים ילדים ונכדים.

 

נראו אותנו כקהילה מוצאים דרך רגועה וחברותית לפתור את חידות מוני המים שבסך הכל אמורים לשפר את חיינו, ונשאיר קצת אנרגיה למאבק שעדיין מאיים על כולנו.

 

דיויד

1 thoughts on “אנטנות חכמות בלילה

  1. אומר לך למה דיויד – כי בנושא הגז הציבור מעורב ומקבל דין וחשבון ובעיקר הזדמנות להתנגד מבעוד מועד (=לפני שמתקינים לך משהו בפרצוף) ובמסגרת חוקית.
    ועוד משהו לקודמך- אפשר בהחלט להתווכח על הסגנון, על העובדות לא.

Comments are closed.