הישג ענק למועצה אזורית עמק חפר

ועדת החקירה לקביעת הגבולות בין עיריית נתניה לעמק חפר  החליטה: יישובי עמק חפר יישארו בעמק חפר.

תושבים יקרים!

מצאנו לנכון להביא לידיעתכם כי בימים אלה פורסמו מסקנות ועדת החקירה לגבולות וחלוקת הכנסות בין עיריית נתניה והמועצות האזוריות עמק חפר, לב השרון וחוף השרון, מהם עולה כי טיעוניה של המועצה האזורית עמק חפר התקבלו במלואן וכי לא ייפגע אף יישוב  מיישובי עמק חפר.

כזכור, הבקשה שהגישה עיריית נתניה למשרד הפנים הייתה רחבת היקף. נתניה דרשה כי יעברו אליה 6916 דונם משטחי עמק חפר בתוכם היישובים בית ינאי, חבצלת השרון ואביחיל במלואם, שטחים נרחבים בין כביש 2 (ממזרח לו) לבית יצחק – שער חפר ושטח מדרום לכביש 57 (בית ליד – נתניה ) בין גנות הדר לנורדיה לקצה המזרחי המזרחי של נתניה.

דרישת עיריית נתניה עוררה בנו זעם רב ונערכנו להתמודדות מול איום זה על יישובינו והתחלנו במאבק ביחד עם כל היישובים שנכללו בבקשה. לשמחתנו התגייסו למאבק רבים בקהילת עמק חפר, התקיימו הפגנות, קיימנו את צעדת עמק חפר המסורתית בסימן השמירה על גבולות עמק חפר, ניהלנו מאבק משפטי, ציבורי ותקשורתי. בעקבות כל אלה החלה סדרת פגישות בין הנהגת המועצה להנהגת עיריית נתניה. בקשתה של עיריית נתניה מהמועצה  צומצמה מאוד וכללה בסופו של דבר רק שני מתחמים קטנים בשטח כולל של 400 דונם. בסופו של התהליך הגענו  להסכם ששימש כבסיס להחלטת הוועדה.

על פי המלצות הוועדה יועברו לתחום שיפוט עיריית נתניה מתחם מלון בלו ביי ושטח קרקע הנמצא מדרום לכביש 57 בסמוך לבור חזן. בעקבות טענתנו כי נינזק כלכלית ממהלך זה בגלל אי קבלת הארנונה, התנתה הוועדה את העברת השטחים במתווה של חלוקת הכנסות שמקורם במתחמים. לעניין חלוקת הארנונה מהשטחים הבנויים בשני המתחמים תעביר עיריית נתניה למועצה סכום שיהיה הגבוה מבין שתי החלופות: הסכום המתקבל כיום משני המתחמים שהוא כ – 1.9 מיליון ₪ או 15% מהכנסות הארנונה הנוספות שיהיו במתחמים. כך שהכנסות המועצה לא ייפגעו. מימוש מסקנות הוועדה  כפופות להחלטת ואישור שר הפנים.

ברצוננו להודות לראשי היישובים שהתגייסו למאבק ולכל התושבים אשר כל אחד לפי יכולתו וזמנו השתתף בפעילויות ולברך את כולם על ההישג. מאבק זה הוכיח מעבר לכל ספק –  כוחנו באחדותנו.

 

יישר כח

בברכת שנה טובה

הנהלת המועצה