הרשות האקולוגית הירוקה המובילה במדינה

שלום רב לכולם

 

מצורפת כתבה המתארת את העשייה הברוכה בתחומי הקיימות בעמק חפר, אשר זיכתה אותנו באות הרשות האקולוגית הירוקה המובילה במדינה.

הנכם חלק משמעותי מהצלחה זו המובילה לשינוי תרבותי ולאימוץ אורח חיים משמר סביבה.
תודות לכולכם על שיתוף הפעולה בהטמעת עוד ערך חשוב באהבת הארץ 
בברכה ענת בן דרור

28 אוקטובר 2013

30.10.13

 

הודעה לעיתונות

 

מועצה אזורית עמק חפר זכתה במקום ראשון ארצי בתחרות הקהילה האקולוגית לשנת 2013 שמארגנת “ירוק עכשיו” עמותה סביבתית ללא גבולות.

מועצה אזורית עמק חפר זכתה במקום הראשון הארצי בתחרות הקהילה האקולוגית לשנת 2013 שמארגנת עמותת “ירוק עכשיו”, עמותה סביבתית ללא גבולות. בטקס צנוע בהשתתפות פעילים ומתנדבים שהתקיים במועצה העניקה מנהלת העמותה, יעל ישראל לראש המועצה, רני אידן את תעודת ההוקרה.

יעל ישראל: “בימים אלה, בהם נדמה לעיתים שהאתגרים הרבים הניצבים בפני כל יישוב, רשות ומועצה דוחקים הצדה את הפעילות בנושא איכות הסביבה- שמחנו לראות את העשייה הברוכה בקהילתכם. השנה השתתפו בתחרות כ – 30 קהילות, בתוכן ערים כמו אשקלון וחולון,שהציגו מגוון רחב ומעניין של פעילויות.

מתוך נימוקי חבר השופטים:

 

ד”ר סיניה נתניהו, מדענית ראשית במשרד להגנת הסביבה :

“רמת הפעילות מתאימה לגודל הקהילה, אפילו גבוהה מאוד בהתחשב בכמות התושבים. מגוון הפעילויות מרשים מאוד ואפקטיבי ביותר. קהל היעד מגוון מאוד ואפילו פונה החוצה מהקהילה (מבקרים וסטודנטים) ולא רק פנימה”.

 

ד”ר ניצן לוי, יו”ר פורום היחידות הסביבתיות בישראל:

“מגוון הפעילויות של המועצה רחב ביותר, ועדיין מדובר ב- 41 ישובים ובמאמץ גדול ביותר של המועצה תוך השקעת משאבים. מתוך היכרות עם המציאות של מגוון גדול של ישובים מרוחקים אחד מהשני, יש בכך השקעה הן במחשבה והן במשאבים. המועצה היתה מהראשונות שהנהיגו הפרדה במקור, לא רק ל – 2 זרמים אלא לזרמים נוספים, ולא מעטים, מראה דוגמא אישית בבניין המועצה, נכנסת גם לענייני תחבורה ירוקה, בנייה ירוקה, חסכון במשאבים והפעלת הקהילה. על ההיקף, המגוון, ההגעה לכל 41 הישובים – מגיע להם מקום ראשון.

 

ג’קי לוי, עיתונאי, איש תקשורת ותיאטרון:

“עמק חפר – כי בסופו של דבר כך זה צריך להתרחש. מערכתי. כולל ולא נסמך רק על כמה משוגעים לדבר. התרשמתי עמוקות. מהאתגרים ומההתמודדות עימם. הנתונים על אחוזי הפסולת הממוחזרת בשלוש השנים האחרונות פשוט מאלפים”.

צוות השיפוט השנה כלל גם את: דליק ווליניץ – שחקן, במאי ואיש תקשורת, זוכה פרס הגלובוס הירוק 2013 מטעם ארגוני הסביבה בישראל. גב’ יעל ישראל – מנכ”לית “ירוק עכשיו” ישעי לוביץ – הוגה התחרות ורכז חינוך וקהילה לשעבר בעמותת “ירוק עכשיו”.

ראש המועצה, רני אידן:

” אין דבר משמח יותר מהעובדה שגורמים חיצוניים ואובייקטיביים מוצאים לנכון לבחון את פעילותינו ולדרג אותה כטובה ביותר בארץ. אבל אנחנו לא שוקטים על השמרים וממשיכים לבדוק את עצמנו ולהשתפר תוך כדי תנועה”.

ראש המועצה וסגנו, אלדד שלם, העלו על נס את העשייה של המתנדבים והפעילים ואת ההיענות של התושבים, בלעדיהם יישום תוכנית ההפרדה במקור לא היה מתרחש.

ליאורה ניצן, מרכזת בכירה לחינוך וקהילה במשרד להגנת הסביבה:

“אנו עוקבים מקרוב אחרי העשייה שלכם וראוי לציין שיש כאן ניהול סביבתי נכון ויש לשבח את בעלי התפקידים שעושים מלאכתם באמונה”.

נציגת המתנדבים והפעילים הירוקים, שלי ליפ מגן יאשיה, תיארה במילים נרגשות את שיתוף הפעולה עם המועצה ואת הרוח הגבית שמקבלים הפעילים לא רק לפרויקט ההפרדה במקור אלה גם לפרויקטים חדשניים בתחום הקיימות כמו “מקום טוב לחיות”, פעילות נאמני נחל אלכסנדר, שיקום תל קקון ועוד. עוד שיבחה את פעילותה של רכזת איכות הסביבה חינוך והסברה בקהילה, ענת בן דרור.

“ירוק עכשיו” שמה לה למטרה לנסות לשפר את איכות הסביבה בכל אזורי הארץ ובכל ההיבטים וללא הבחנה בין שטחים בשליטה ישראלית, ישראלית למחצה או תחת שלטון הרשות הפלסטינית. עמותת “ירוק עכשיו” רואה עצמה כגוף מתווך, מעצים ומחבר בין יחידים לקהילות וארגונים.

חיים אלטמן

דובר המועצה