להצביע לרני בגלל הגז

שלום לכולם

 

לא הייתי טורח לציין את תמיכתי ברני מעל דפים אלו אלולי הייתי שומע, מלא מעט אנשים, שהם לא יצביעו לרני בגלל האופן שבו התמודד עם נושא הגז.

חשבתי להציע את דעתי בנושא הזה בלבד, כמי שפעיל במאבק הגז מתחילתו וכחבר מטה המאבק.

 

הניחו לרגע את השאלה של למה התעוררה המועצה באיחור לעניין זה, ובוא נבחן על פי עדותי, את התנהלותו של רני מאז כניסתו למאבק

בשנה וחצי האחרונות נענתה המועצה לכל בקשות המטה ואיפשרה לנו מבחינת תקציבים, משאבים ותשתיות לקיים את כל הפעילויות שתכננו. רני נכח בכל ההפגנות, ומשתתף בישיבת מטה שבועית. הוא בקי בנושא ותמיד מצוי בחזית העניינים שהמטה עסוק בהם. רני נוכח בפגישות המקצועיות הרבות שמתקיימות עם מומחים, עורכי דין ודומיהם. דלתו של רני פתוחה בפני אנשי המטה לכל דבר, ואוזנו קשובה לבקשות לשינויי אסטרטגיה, שמשמעותן עוד תקציבים ולפעמים הרמת ידים ביחס למאמצים שהתגלו כלא מוצלחים.

המועצה מתקצבת את חלק ממאמציהם של אנשי המטה שעושים ימים כלילות כבר שנה וחצי.

במהלך תקופת המאבק יצא לי לדבר עם פעילים ממטות המועצות האחרות, והתרשמתי שבאף אחת מהן אין ראש מועצה מגוייס יותר, או פעיל יותר בנושא המאבק במתקני הגז היבשתיים.

 

אז על מה אנשים מתלוננים כשאני שואל אותם? “רני התעורר מאוחר מדי”.

שמעתי גם טענות שרני מתכנן לגזור קופון על הארנונה העתידית. איזה שטויות, ארנונה, אם תהייה, תגיע רק כשרני  יהיה בפנסיה.

 

עכשיו לעניין ההצתה המאוחרת. כן, זה לא היה בסדר, אבל יש כאן דוגמא לא אופיינית, לאדם שעשה טעות, הבין אותה, ועשה תיקון מלא מבחינתי. אבל בואו לא נשכח שרני, כמו עפרה או יוגב, הוא איש פוליטי שכדי לשרוד חייב להיות קשוב לרחשי לבם של בוחריו – אתם.

ועכשיו האצבע המאשימה מופנית כלפיכם (לא כולכם כמובן, והמבין יבין). שאלו את עצמכם למה שאדם פוליטי ילך להתנגח בכוחות החזקים ביותר במדינה כשציבור הבוחרים שלו מגיע פעם אחרי פעם במספרים מעוררי חמלה להפגנות ופעילויות אחרות של המאבק? אותם מתלוננים כרוניים על תפקודו של רני בנושא הגז, שולחים את ילדיהם להפגין למען עתידם, ואחר כך מאשימים את רני שלא עשה מספיק.

רבותי העניין פשוט – אם אתם ציניים ולא חושבים שיש סיכוי, מי אתם שתלינו על רני? הוא לפחות התעורר, ובגדול.

 

לסיכום: אני לא יודע אם הייתי מצביע לרני אילולי הגז, אבל דווקא בגלל הגז אני כן מצביע לו.

 

אתמול בישיבת המטה ניתחנו את לוחות הזמנים שיש לנו להגשת ההתנגדויות משפטיות וברור לנו שהשעון מתקתק מהר מאד. לצערי אין כל סיכוי לדעתי, שמישהו חוץ מרני, המצוי בלב העניינים יוכל להמשיך להניע את המאבק בקצב הנדרש ביום שאחרי הבחירות. כל ראש או ראשת מועצה חדשים ידרשו באופן הגיוני ללמוד את העניין כדי לאשר את זרימת התקציבים הנדרשים. אין לנו את הפריבילגיה הזו, נותרו לנו פחות מחמישים יום להגיש מאות התנגדויות לוועדה המחוזית ולהופיע בפני ועדת הפנים של הכנסת לדיון מיוחד בנושא. עם רני אני בטוח שזה יקרה.

 

דיויד מירון

 

אפשר לפנות אלי עם שאלות בנושא, ואני רוצה להזכיר לכל מי שהמילים בוערות לו/ה במקלדת שחגלאי הוא במה פתוחה לכל מי שרוצה להתבאות כל עוד זה לא באנונימיות.

One thought on “להצביע לרני בגלל הגז

 1. דיויד היקר,

  אני מניחה שאתה יודע שאני מאד מעריכה אותך מסיבות רבות וגם בשל צניעותך.
  על מטה המאבק יש לי רק מילים טובות, על יוזמה, על פעילות גם ברמה האסטרטגית וגם הטקטית על כושר הארגון וההנעה של התהליכים, על ההסברה, על גיוס הציבור, למרות התסכול על אדישות בלתי נתפסת של חלק מתושבי העמק, אני מרגישה אסירת תודה לכם על הובלה בנחישות את התהליך ועל פעילותכם ללא לאות.

  הדבר היחידי דיויד, שאני לא מסכימה איתך הוא שבצניעותך התבלבלת, אתם ורק אתם מובילים את המאבק, הנוכחות הרבה במאבק, ההצלחות המסויימות שהושגו הן בזכותכם, לקחתם טרמפיסט שגוזר קופונים פוליטיים על העבודה שלכם. אני חושבת שיש עוד הרבה מה לעשות בעניין הכאוב הזה ועפרה, שמאד בקיאה בפרטים תוכל להוביל !!! איתכם את המאבק בגז.
  אני רוצה שוב ושוב להודות לכם על כל מה שעשיתם וכל מה שעוד תעשו.
  עדי

Comments are closed.