מאבק הגז – שלב ההתנגדויות

אם לא הייתם אתמול במפגש בבית העם, אל תחשבו שהתחמקתם משלב ההתנגדויות. הנה סוף כל סוף קריאה לדגל שלא מצריכה יציאה ממצב ישיבה. 

 

המאבק נמצא בשלב שבו אנו אמורים להגיש את ההתנגדויות שלנו לתוכנית הממשלתית להקים פה מפעלי גז ותחלואים אחרים. השלב מוגבל בזמן ואנחנו במרוץ נגד השעון.

 

התנגדות היא מסמך כתוב, שכל תושב העמק מעל גיל 18 יכול להציג בפני הוועדה המחוזית. בכדי לאפשר הענות גדולה אנחנו מרכזים את המאמץ באופן שלא יצריך מכם יותר מדי. בסוף הפוסט הזה תמצאו קישור למסמך התנגדות אותו את יכולים להוריד למחשב ולהדפיס. המסמך פשוט להבנה ומילוי, ואנו מבקשים מכולם שיתנו את דעתם לעומד לפנינו ויתנו מעט מזמנם כדי למלאות טופס.

 

מעבר למתן מידע אישי תתבקשו לנמק את ההתנגדות שלכם לתוכנית הגז הממשלתית. ההתנגדות יכולה להיות עובדית, או ריגשית, או שנהים. השאיפה שלנו היא שאנשים יציגו כמה שיותר התנגדויות עובדתיות שיתבססו על תוכנית ההגשה עצמה. אנחנו נספק לכם דוגמאות לכמה התנגדויות בתחילת השבוע הבא בכדי שתקבלו מושג טוב יותר איך לעשות את זה בעצמכם.

 

כל טופס מוכן צריך לקבל חתימת עורך דין. נכון להיום יש לנו שתי עורכות דין מתנדבות בכפר (עדה רוזברג ונוית אופיר קציר) יחד עם דוגמאות ההתנגדויות נפרסם  את אופן ההתקשרות מולן, אך סביר שהכי פשוט שתצרו איתן קשר ותגשו לחתום בזמנכם החופשי. את המסמך החתום ניתן יהיה להגיש ללאה  במזכירות או לי (דיויד) או לנורית כרמי.  אנחנו נדאג כבר להגשה עצמה.

 

היינו שמחים אם כל מי שעומד בקריטריונים יטרח ויכתוב התנגדות.

 

נכון להיום זאת תרומתכם הנדרשת והמתבקשת להמשך הנסיון שלנו למנוע את הצרה המאיימת עלינו.

 

תודה – דיויד וכלל מטה המאבק

 

נ.ב. היום נדהמתי לגלות שישנם עוד אנשים (חקלאים), שתשתית הצנורות עתידה לעבור בשטחים שלהם שעוד לא יודעים מה עומד להתרחש.  אני מצרף כאן מפה שמציגה את תוואי הצנרת המתוכננת. בפוסט הבא נספק גם את מפות התכנון באיכות גבוהה. גם זה עתיד לעזור לכתיבת ההתנגדויות.

 

ניתן להפנות שאלו בנושא ל:

  • יוני ארי – 054-9290085
  • חגי שילה – 052-3025050
  • נורית כרמי – 052-6522182
  • דיויד מירון – 054-4369282

להורדת טופס התנגדות

להורדת דוגמא לטופס התנגדות

מפת הצנרת על גבי תצלום אויר (קובץ גדול, חכו בסבלנות)

מצגת בעניין ההתנגדויות

 

2 thoughts on “מאבק הגז – שלב ההתנגדויות

Comments are closed.